„Blahoslavení MILOSRDNÍ,
neboť oni dojdou milosrdenství.“
(Mt 5,7)

Hymna má svůj český videoklip

K české verzi hymny Světového dne mládeže vychází nyní i klip. Možná překvapí, protože to není jen klasické video zpívajících sólistů a sboru, ale nese mnohem hlubší poselství. Však posuďte sami. Klip vychází z motta setkání a slov hymny, propojuje v sobě milosrdenství lidské a milosrdenství Boží. Toto všechno vidíme ze tří úhlů pohledu – mladý člověk, rodina a kněz.

„Klip jsme nepojali „klasicky“, tedy jako rozjásané davy mladých, ale snažili jsme se do klipu dát mnoho různých symbolů, aby se o něm dalo mluvit a aby nesl poselství,“ vysvětlil P. Libor Všetula ze Salesiánského mediálního centra, které klip zpracovalo.

P. Libor také vysvětlil obrazy a děj v klipu. Klíčovou postavou je mladý člověk - dostane od otce obálku (hřivnu), kterou pošle dál a znásobí tak milosrdenství ve světě (rozmnoží hřivnu, nenechá si ji pro sebe). Jeho rozhodnutí je inspirováno sv. Františkem z Assisi –odkaz na papeže Františka, který také učinil radikální rozhodnutí, aby se vydal na cestu Boží. Cesta Boží našeho mladého vede do Krakova, kam odjíždí, sice obyčejným autem, ale šťastný (kontrast toho, co mu bylo nabídnuto na začátku). Na této cestě ho doprovází Bůh (kříž u cesty).

Mladá rodina reprezentuje téma rodiny (inspirace Synodou o rodině), které je pro mnoho mladých aktuální. Mladí manželé zažívají krizi, způsobenou finanční situací a obavami o budoucnost, kterou vyřeší tím, že věří v Boha a mají odvahu udělat krok k sobě navzájem - milosrdenství lidské. Cestu k sobě najdou skrze modlitbu a svátost smíření - milosrdenství Boží.

Kněz reprezentuje prostředníka Božího milosrdenství skrze svátosti - zpověď, modlitbu, porozumění - rozhovor s ženou a nezištnou službu - pošle obálku ještě potřebnějším.

Všechny postavy se na cestě setkávají s milosrdným Kristem – manželé na obrázku v peněžence, kněz se modlí před obrazem v kostele, mladý člověk potkává na cestě kříž.

Tak, ať se klip líbí a vede k úvahám, jak Boží milosrdenství prožívat a šířit ve světě, protože je to opravdu třeba.

Sdílet

Komentáře

Jenda naprostá!!! krásný hlasy, krásná hluboká myšlenka...

suposlav Příběh v klipu je moc pěkný. A ten hlas sólistky, pro ten bych byl ochoten jít do Krakova i pěšky, žel kalendář je krutý a letopočet na něm zapsaný již mne vytrhává z kategorie mládež a tak se za celé setkání modlím z povzdálí :-)

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Od autorizovaných uživatelů

Pro sdílení svých zážitků se přihlas nebo registruj na signály.cz.

Meruňka Ženy, matky, manželky

Nebeské dodací lhůty

Meruňka

Na Světových dnech mládeže v Krakově jsem docela zblízka a na vlastní kůži pocítila, jak rychle a důkladně funguje modlitba.

JakubV

Radost být knězem

JakubV

Tento článek se už nevešel do knihy Milosrdní dojdou milosrdenství. Ne proto, že by byl dlouhý, ale že jsem jej poslal pozdě. Proto jej publikuji na tomto blogu: Už jsem byl několikrát na setkání mládeže, ale v Krakově poprvé jako kněz. Musím se…

JakubV Také vám díky za reakce... Je to opravdu krásné - DÁVAT LIDEM BOHA. Uvědomuji si, že přístě budu muset dopsat článek rychleji (začal jsem už v Krakově).

dromedar Z článku se zdá, jako by "radost být knězem" podstatně závisela na tom, jaká je poptávka po kněžských službách; trochu je z něj cítit stesk, že v běžných domovských podmínkách ta poptávka není úplně velká.

Basista

#krakov2016
Nejslavnější našinec SDM...
Díky fotografovi za rychlý postřeh :-)
http://tomas007.rajce.idnes.cz/SDM_KRAKOV_2016_-_hlavni_program/#DSC_0662_329_.jpg

JakubV Jo, a režisér si tento obrázek vybral krátce poté, co papež říkal, že nemáme být IMBAMBOLATI - ospalí.
Dost jsme se tomu v sektoru A7 nasmáli :-)

JakubV

#krakov2016 Film o setkání v Krakově je na světě!!! Třeba se v něm najdeš (a když ne, tak najdeš něco jiného, co tě povzbudí)
https://www.youtube.com/watch?v=QgiQPLVu4mk

Luky36 ,,toto setkání neskončilo...právě začalo"
Pro mne asi nejdůležitější myšlenka z celého příběhu, které si uvědomuji až teď.

terre-eau Ženy, matky, manželky

Ukrýva božie kráľovstvo

terre-eau

Zasvätený život a materstvo sú v mnohých aspektoch rovnocenné. Napriek tomu som až teraz objavila, aký poklad skrýva moje pole.

Mikina

Krakovské NaŽďár! aneb o tričkách a sounáležitosti

Mikina

NaŽďár! :) Je pravda, že jsme začali trochu nostalgicky - vzpomínáte na CSM 2012 ve Žďáru nad Sázavou? :) Já si vzpomenu minimálně pokaždé, když potkám děvče nebo hocha s jablíčkem na tričku. Stejně tak mám velikou radost, když se rozhlédnu kolem…

Martin Němec
Mikina

Hledá se Prokop aneb krakovské jednoaktovky

Mikina

Tak trochu to signálům dlužím, byla jsem přece prominentní, díky soutěži Čteme Matoušovo evangelium jsem se dostala do Krakova úplně zadarmo! A tak i já sedám k notebooku, abych se podělila o těch několik dramat, která se v Polsku odehrála za mé…

suposlav Velmi zdařilé! Díky za to!

Heléné v ,,dopravní zácpě" jsme uvízli taky, tak třeba jsme se tam potkaly ;-)

Jasminecka Díky sebekritické poznámce na konci prvního odstavce jsem se rozhodla pokračovat ve čtení a jsem tomu ráda :).
Svižné čtení, díky :)

wilfredbezkola

Meruňka Mám jednu kamarádku s podobným názorem. Ale myslím, že se neostýchá :)

Krakov 2016 - tiskový tým

Kup si ještě české tričko SDM

Áňa

Nestihl/a jsi koupit v Krakově české oficiální tričko SDM? Nějaká nám zbyla. Jsou k dostání za sníženou cenu od 190 do 250 Kč na e-shopu časopisu IN! Tak neváhej a vyber si to své. Nákup zde.