„Blahoslavení MILOSRDNÍ,
neboť oni dojdou milosrdenství.“
(Mt 5,7)

Média

Otec Juris: papež i já jsme byli mokří. A to nás spojovalo.

Otec Juris, který momentálně působí na DCŽM v Osové Bítýšce, nás zve na Světový den mládeže do Krakova. Na kterých SDM byl a co tam zažil? Podívejte se na video.

Celý článek

Kešu představuje moderátory informací

Už jste viděli nové video, které natočil Kešu? Tentokrát představuje moderátory informací v Krakově. A vzkazuje: "Na konci jsem trochu kecal, ještě nějaké video bude."

Celý článek

Do Krakova pro vás chystám překvapení, zve kardinál Duka.

"Těším se na setkání s vámi v Krakově a nachystal jsem vám překvapení," vzkazuje kardinál Dominik Duka.

Celý článek

Kešu vzkazuje: "Nezapomeň na duchovní přípravu!"

Kešu mluví znovu o Krakově, tentokrát nám radí, jak na duchovní přípravu. Už jste začali? Pořiďte si deníček a zapisujte si. A nezapomeňte, že Kešu ma i facebook, instagram a ještě stále mu můžete pokládat otázky na asku. Lajkujte, sdílejte, milujte!

Celý článek

Na Světovém dni najdeš nové světlo pro svůj život

Do Krakova se chystá i delegát České biskupské konference pro mládež a pomocný biskup českobudějovický Mons. Pavel Posád. "Na Světovém dni najdeš nové světlo pro svůj život," vzkazuje.

Celý článek

Youtuber Kešu jede do Krakova!

Už jste ho viděli? Dnes na diecézních a děkanátních setkáních prozradil youtuber Kešu, že se chystá na SDM do Krakova. Mrkněte se na jeho představení a video, jak si vydělával na Krakov. Když budeš chtít, můžeš ho sledovat i na facebooku nebo…

Celý článek

Brněnská diecéze na cestě do Krakova

Na Světový den mládeže do Krakova zve také biskup brněnské diecéze Mons. Vojtěch Cikrle. "Jedete do Krakova? Těším se na vás," vzkazuje.

Celý článek

Pojeďte! O mnoho byste přišli.

"Určitě tam musíte být, protože byste o mnoho přišli," vzkazuje odstupující plzeňský biskup Mons. František Radkovský. Pro jeho nástupce Tomáše Holuba bude Krakov prvním Světovým dnem mládeže, na kterém bude přítomen. Podívejte se na společnou…

Celý článek

Není náhoda, že se SDM koná v Roce milosrdenství!

S dalším pozváním na Světový den mládeže do Krakova přichází biskup Ostravsko-opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz, OPraem. Vyzývá k tomu, abychom v aktuální náročné době plné nepochopení a násilí nezapomínali na Rok milosrdenství a…

Celý článek

Církev s vámi počítá, počítejte i vy s ní

Proč se vydat letos do Krakova? Tentokrát se nad tím ve videu zamýšlí biskup královehradecké diecéze Mons. Jan Vokál.

Celý článek

Potkáme se v Krakově? Já tam chci být!

Proč se arcibiskup Jan Graubner těší do Krakova? A na kterém Světovém dni byl poprvé on? Odpovědi nám prozradil ve videu.

Celý článek

Co mi dal SDM v Rio de Janeiru?

Co mi dal Světový den mládeže v Rio de Janeiru? Ve videu odpovídá účastnice Marta Ebenová.

Celý článek

Co nám dal Světový den mládeže?

Co nám dal Světový den mládeže v Kolíně nad Rýnem? Odpovídají manželé Jirsovi, kteří na SDM v Kolíně moderovali program v národním centru.

Celý článek

Videopozvánka do Krakova

Světové dny mládeže se blíží. Přípravy již začínají nabírat reálných podob, ač se zdá, že je setkání stále daleko. Je zde nová videopozvánka do Krakova! Ať už vás pobaví, potěší, nadchne, uvede do rozpaků či naplní vlnou euforie, doufáme, že ve vás…

Celý článek

Logo SDM Krakov 2016

Ve čtvrtek, 3. července 2014 představil metropolita krakovský kardinál Stanisław Dziwisz oficiální logo a modlitbu XXXI. světového dne mládeže. Symbolika logotypu v sobě spojuje tři prvky: místo, hlavní hrdiny a téma setkání. Znak SDM Krakov 2016 je…

Celý článek

Od autorizovaných uživatelů

Pro sdílení svých zážitků se přihlas nebo registruj na signály.cz.

Meruňka Ženy, matky, manželky

Nebeské dodací lhůty

Meruňka

Na Světových dnech mládeže v Krakově jsem docela zblízka a na vlastní kůži pocítila, jak rychle a důkladně funguje modlitba.

JakubV

Radost být knězem

JakubV

Tento článek se už nevešel do knihy Milosrdní dojdou milosrdenství. Ne proto, že by byl dlouhý, ale že jsem jej poslal pozdě. Proto jej publikuji na tomto blogu: Už jsem byl několikrát na setkání mládeže, ale v Krakově poprvé jako kněz. Musím se…

JakubV Také vám díky za reakce... Je to opravdu krásné - DÁVAT LIDEM BOHA. Uvědomuji si, že přístě budu muset dopsat článek rychleji (začal jsem už v Krakově).

dromedar Z článku se zdá, jako by "radost být knězem" podstatně závisela na tom, jaká je poptávka po kněžských službách; trochu je z něj cítit stesk, že v běžných domovských podmínkách ta poptávka není úplně velká.

Basista

#krakov2016
Nejslavnější našinec SDM...
Díky fotografovi za rychlý postřeh :-)
http://tomas007.rajce.idnes.cz/SDM_KRAKOV_2016_-_hlavni_program/#DSC_0662_329_.jpg

JakubV Jo, a režisér si tento obrázek vybral krátce poté, co papež říkal, že nemáme být IMBAMBOLATI - ospalí.
Dost jsme se tomu v sektoru A7 nasmáli :-)

JakubV

#krakov2016 Film o setkání v Krakově je na světě!!! Třeba se v něm najdeš (a když ne, tak najdeš něco jiného, co tě povzbudí)
https://www.youtube.com/watch?v=QgiQPLVu4mk

Luky36 ,,toto setkání neskončilo...právě začalo"
Pro mne asi nejdůležitější myšlenka z celého příběhu, které si uvědomuji až teď.

terre-eau Ženy, matky, manželky

Ukrýva božie kráľovstvo

terre-eau

Zasvätený život a materstvo sú v mnohých aspektoch rovnocenné. Napriek tomu som až teraz objavila, aký poklad skrýva moje pole.

Mikina

Krakovské NaŽďár! aneb o tričkách a sounáležitosti

Mikina

NaŽďár! :) Je pravda, že jsme začali trochu nostalgicky - vzpomínáte na CSM 2012 ve Žďáru nad Sázavou? :) Já si vzpomenu minimálně pokaždé, když potkám děvče nebo hocha s jablíčkem na tričku. Stejně tak mám velikou radost, když se rozhlédnu kolem…

Martin Němec
Mikina

Hledá se Prokop aneb krakovské jednoaktovky

Mikina

Tak trochu to signálům dlužím, byla jsem přece prominentní, díky soutěži Čteme Matoušovo evangelium jsem se dostala do Krakova úplně zadarmo! A tak i já sedám k notebooku, abych se podělila o těch několik dramat, která se v Polsku odehrála za mé…

suposlav Velmi zdařilé! Díky za to!

Heléné v ,,dopravní zácpě" jsme uvízli taky, tak třeba jsme se tam potkaly ;-)

Jasminecka Díky sebekritické poznámce na konci prvního odstavce jsem se rozhodla pokračovat ve čtení a jsem tomu ráda :).
Svižné čtení, díky :)

wilfredbezkola

Meruňka Mám jednu kamarádku s podobným názorem. Ale myslím, že se neostýchá :)

Krakov 2016 - tiskový tým

Kup si ještě české tričko SDM

Áňa

Nestihl/a jsi koupit v Krakově české oficiální tričko SDM? Nějaká nám zbyla. Jsou k dostání za sníženou cenu od 190 do 250 Kč na e-shopu časopisu IN! Tak neváhej a vyber si to své. Nákup zde.