„Blahoslavení MILOSRDNÍ,
neboť oni dojdou milosrdenství.“
(Mt 5,7)

Ministerstvo zdravotnictví České republiky upozorňuje

Upozornění pro české účastníky mládežnických setkání v Polsku a na hromadném setkání v Krakově dne 25. 7. 2016.

Po odletu skupiny italských účastníků z výše uvedeného setkání do Vídně informovala italská ambasáda v Praze o úmrtí jedné z účastnic uvedeného setkání na akutní meningitidu a o dalším případu, který je rovněž ve Vídni ve vážném klinickém stavu.

Vzhledem k tomu, že Sekce pro mládež České biskupské konference v Praze organizovala návštěvu Polska a Krakova pro mladé věřící z celé České republiky je nezbytné, aby účastníci této akce v případě zdravotních obtíží (celková nevolnost, bolest v krku, vysoká horečka, zimnice, zvracení, bolest hlavy, kloubů a svalů) vyhledali neprodleně lékaře. Včasná léčba je kritická pro prognózu onemocnění i pro zabránění dalšího šíření nemoci, která má inkubační dobu 1 – 8 dní.

 

Sdílet

Komentáře

Hali No nazdar :-(

Daniel Zouhar Tak tři z příznaků jsem měl, ale teď už mi je po návratu rozhodně lépe (jen má ještě menší rýmičku). V každém případě je mi těch dvou účastniků líto a tu zemřelou zahrnu do svých modliteb. Umírá teď poslední čas náhle nějak moc lidí. :(

Klarysa Tak já nějaké příznaky mám, ale mívám je normálně, takže naštěstí dobré.... Modlitby jsou potřeba.

Dominik Mach taky nějaké mám. už od konce Krakova ale říkal jsem si že to jen tak nějak přeléčím. dnes jsem však pro jistotu skočil k doktorovi a už mám radši i antibiotika

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Od autorizovaných uživatelů

Pro sdílení svých zážitků se přihlas nebo registruj na signály.cz.

Meruňka Ženy, matky, manželky

Nebeské dodací lhůty

Meruňka

Na Světových dnech mládeže v Krakově jsem docela zblízka a na vlastní kůži pocítila, jak rychle a důkladně funguje modlitba.

JakubV

Radost být knězem

JakubV

Tento článek se už nevešel do knihy Milosrdní dojdou milosrdenství. Ne proto, že by byl dlouhý, ale že jsem jej poslal pozdě. Proto jej publikuji na tomto blogu: Už jsem byl několikrát na setkání mládeže, ale v Krakově poprvé jako kněz. Musím se…

JakubV Také vám díky za reakce... Je to opravdu krásné - DÁVAT LIDEM BOHA. Uvědomuji si, že přístě budu muset dopsat článek rychleji (začal jsem už v Krakově).

dromedar Z článku se zdá, jako by "radost být knězem" podstatně závisela na tom, jaká je poptávka po kněžských službách; trochu je z něj cítit stesk, že v běžných domovských podmínkách ta poptávka není úplně velká.

Basista

#krakov2016
Nejslavnější našinec SDM...
Díky fotografovi za rychlý postřeh :-)
http://tomas007.rajce.idnes.cz/SDM_KRAKOV_2016_-_hlavni_program/#DSC_0662_329_.jpg

JakubV Jo, a režisér si tento obrázek vybral krátce poté, co papež říkal, že nemáme být IMBAMBOLATI - ospalí.
Dost jsme se tomu v sektoru A7 nasmáli :-)

JakubV

#krakov2016 Film o setkání v Krakově je na světě!!! Třeba se v něm najdeš (a když ne, tak najdeš něco jiného, co tě povzbudí)
https://www.youtube.com/watch?v=QgiQPLVu4mk

Luky36 ,,toto setkání neskončilo...právě začalo"
Pro mne asi nejdůležitější myšlenka z celého příběhu, které si uvědomuji až teď.

terre-eau Ženy, matky, manželky

Ukrýva božie kráľovstvo

terre-eau

Zasvätený život a materstvo sú v mnohých aspektoch rovnocenné. Napriek tomu som až teraz objavila, aký poklad skrýva moje pole.

Mikina

Krakovské NaŽďár! aneb o tričkách a sounáležitosti

Mikina

NaŽďár! :) Je pravda, že jsme začali trochu nostalgicky - vzpomínáte na CSM 2012 ve Žďáru nad Sázavou? :) Já si vzpomenu minimálně pokaždé, když potkám děvče nebo hocha s jablíčkem na tričku. Stejně tak mám velikou radost, když se rozhlédnu kolem…

Martin Němec
Mikina

Hledá se Prokop aneb krakovské jednoaktovky

Mikina

Tak trochu to signálům dlužím, byla jsem přece prominentní, díky soutěži Čteme Matoušovo evangelium jsem se dostala do Krakova úplně zadarmo! A tak i já sedám k notebooku, abych se podělila o těch několik dramat, která se v Polsku odehrála za mé…

suposlav Velmi zdařilé! Díky za to!

Heléné v ,,dopravní zácpě" jsme uvízli taky, tak třeba jsme se tam potkaly ;-)

Jasminecka Díky sebekritické poznámce na konci prvního odstavce jsem se rozhodla pokračovat ve čtení a jsem tomu ráda :).
Svižné čtení, díky :)

wilfredbezkola

Meruňka Mám jednu kamarádku s podobným názorem. Ale myslím, že se neostýchá :)

Krakov 2016 - tiskový tým

Kup si ještě české tričko SDM

Áňa

Nestihl/a jsi koupit v Krakově české oficiální tričko SDM? Nějaká nám zbyla. Jsou k dostání za sníženou cenu od 190 do 250 Kč na e-shopu časopisu IN! Tak neváhej a vyber si to své. Nákup zde.