Usměvavou Janu Weisbauerovou znají ti, kteří se pohybují okolo hradeckého DCM. Přesně tam totiž pracuje, zároveň ale stíhá ještě studovat a vést jeden z přípravných týmů na Světový den mládeže (SDM). Co bude mít se svým týmem na práci?

Co je tvým úkolem na SDM?

Mám vést přípravný tým Výzdoba. Naším úkolem je to, aby se lidé v Českém národním centru dobře orientovali. Vyrábíme různé směrovky, cedule, transparenty a další věci, které jsou zrovna potřeba. Máme na starosti také květinovou výzdobu oltáře.

Máte nějaký jednotný styl?

Budeme se snažit ladit všechno podle barev loga, takže by měly převažovat modrá, žlutá a červená. Nějaký jednotný charakter by všechno co vytvoříme mít mělo. Uvidíme, jak se to podaří.

Je Výzdoba tvoje první zkušenost s přípravným týmem?

Vedoucí týmu dělám poprvé. A na předešlá setkání jsem většinou jezdila jako účastnice. Připravovala jsem ale u nás v Hradci diecézní setkání, letos jsem měla na starosti režii.

Jaký je váš tým, už se znáte?

Viděli jsme se zatím jednou, měli jsme přípravné seznamovací setkání u nás v Hradci. Nebyli tam sice všichni, ale komunikujeme spolu aspoň přes Facebook. Dohromady je nás v týmu se mnou i s doprovázejícím knězem Jiřím Jakoubkem devět.

To není zase tolik, asi budete mít hodně práce.

Neumím si to úplně představit, ale věřím tomu, že to zvládneme, že nám Bůh požehná.

Na co se do Krakova těšíš?

Na spoustu věcí! Že utvoříme pěkné společenství, hlavně s naším týmem. Těším se, že trochu víc poznáme Krakov, a na atmosféru, kterou tu vytvoří tolik mladých věřících lidí.