„Blahoslavení MILOSRDNÍ,
neboť oni dojdou milosrdenství.“
(Mt 5,7)

Polské ministerstvo informuje o Světovém dni mládeže

Přečtěte si informace, které o Světovém dni mládeže (SDM) vydalo polské Ministerstvo zahraničních věcí

Mezi 26. a 31. července se v Krakově setkají pod heslem „Blaze milosrdným, neboť oni dojdou milosrdenství“ mladí poutníci z celého světa. Vyvrcholením Světových dnů mládeže bude slavnostní Mše svatá sloužena papežem Františkem v Brzezích u Krakova.
 
Světové dny mládeže začaly Dny v Diecézích, které se konají po celém Polsku. Poutníci od 20. července jsou hosty polských rodin, s kterými poznávají polskou historii, kulturu a tradice. 26. července se přemístí do Krakova, kde se zúčastní setkání s papežem.

Papež František přijede do Krakova 27. července. Stejný den tam proběhne v katedrále na Wawelu slavnostní pobožnost s účastí Prezidenta Polské republiky Andrzeje Dudy. Den poté bude k příležitosti 1050. výročí křtu Polska papež sloužit mši v klášteře na čenstochovské Jasné Hoře. V pátek 29. července navštíví Osvětim, kde se pomodlí v bývalém německém nacistickém koncentračním a vyhlazovacím táboře Auschwitz-Birkenau. Dále v sobotu 30. července na poutním místě zasvěceném božímu milosrdenství v krakovské části Łagiewniki proběhne Liturgie Smíření, jejích se zúčastní mládež. Večer se papež ubere do obce Brzegi, kde vznikl Campus Misericordiae, ve kterém bude od 19:30 probíhat noční bdění mládeže s účastí papeže. V neděli tam bude papež sloužit „Bohoslužbu poslání“, která ukončí setkání mladých. Stejný den papež vyhlásí čas a místo dalších Světových dnů mládeže.

Papež František prohlásil, že Světové dny mládeže jsou pro něj radostná příležitost „potkat milovaný polský národ“. Setkání s mládeží s celého světa proběhne „ve znamení milosrdenství během jubilejního roku a v duchu vděčné a odevzdané vzpomínky na Jana Pavla II., který byl architektem Světových dnů mládeže a také průvodcem polského národa na jeho nedávné cestě ke svobodě,“ uvedl papež.

Celý článek si přečtěte na: https://www.msz.gov.pl/cs/p/praga_cz_a_cs/news/krakov_sdm 

 

Sdílet

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Od autorizovaných uživatelů

Pro sdílení svých zážitků se přihlas nebo registruj na signály.cz.

Meruňka Ženy, matky, manželky

Nebeské dodací lhůty

Meruňka

Na Světových dnech mládeže v Krakově jsem docela zblízka a na vlastní kůži pocítila, jak rychle a důkladně funguje modlitba.

JakubV

Radost být knězem

JakubV

Tento článek se už nevešel do knihy Milosrdní dojdou milosrdenství. Ne proto, že by byl dlouhý, ale že jsem jej poslal pozdě. Proto jej publikuji na tomto blogu: Už jsem byl několikrát na setkání mládeže, ale v Krakově poprvé jako kněz. Musím se…

JakubV Také vám díky za reakce... Je to opravdu krásné - DÁVAT LIDEM BOHA. Uvědomuji si, že přístě budu muset dopsat článek rychleji (začal jsem už v Krakově).

dromedar Z článku se zdá, jako by "radost být knězem" podstatně závisela na tom, jaká je poptávka po kněžských službách; trochu je z něj cítit stesk, že v běžných domovských podmínkách ta poptávka není úplně velká.

Basista

#krakov2016
Nejslavnější našinec SDM...
Díky fotografovi za rychlý postřeh :-)
http://tomas007.rajce.idnes.cz/SDM_KRAKOV_2016_-_hlavni_program/#DSC_0662_329_.jpg

JakubV Jo, a režisér si tento obrázek vybral krátce poté, co papež říkal, že nemáme být IMBAMBOLATI - ospalí.
Dost jsme se tomu v sektoru A7 nasmáli :-)

JakubV

#krakov2016 Film o setkání v Krakově je na světě!!! Třeba se v něm najdeš (a když ne, tak najdeš něco jiného, co tě povzbudí)
https://www.youtube.com/watch?v=QgiQPLVu4mk

Luky36 ,,toto setkání neskončilo...právě začalo"
Pro mne asi nejdůležitější myšlenka z celého příběhu, které si uvědomuji až teď.

terre-eau Ženy, matky, manželky

Ukrýva božie kráľovstvo

terre-eau

Zasvätený život a materstvo sú v mnohých aspektoch rovnocenné. Napriek tomu som až teraz objavila, aký poklad skrýva moje pole.

Mikina

Krakovské NaŽďár! aneb o tričkách a sounáležitosti

Mikina

NaŽďár! :) Je pravda, že jsme začali trochu nostalgicky - vzpomínáte na CSM 2012 ve Žďáru nad Sázavou? :) Já si vzpomenu minimálně pokaždé, když potkám děvče nebo hocha s jablíčkem na tričku. Stejně tak mám velikou radost, když se rozhlédnu kolem…

Martin Němec
Mikina

Hledá se Prokop aneb krakovské jednoaktovky

Mikina

Tak trochu to signálům dlužím, byla jsem přece prominentní, díky soutěži Čteme Matoušovo evangelium jsem se dostala do Krakova úplně zadarmo! A tak i já sedám k notebooku, abych se podělila o těch několik dramat, která se v Polsku odehrála za mé…

suposlav Velmi zdařilé! Díky za to!

Heléné v ,,dopravní zácpě" jsme uvízli taky, tak třeba jsme se tam potkaly ;-)

Jasminecka Díky sebekritické poznámce na konci prvního odstavce jsem se rozhodla pokračovat ve čtení a jsem tomu ráda :).
Svižné čtení, díky :)

wilfredbezkola

Meruňka Mám jednu kamarádku s podobným názorem. Ale myslím, že se neostýchá :)

Krakov 2016 - tiskový tým

Kup si ještě české tričko SDM

Áňa

Nestihl/a jsi koupit v Krakově české oficiální tričko SDM? Nějaká nám zbyla. Jsou k dostání za sníženou cenu od 190 do 250 Kč na e-shopu časopisu IN! Tak neváhej a vyber si to své. Nákup zde.