Přečtěte si informace, které o Světovém dni mládeže (SDM) vydalo polské Ministerstvo zahraničních věcí

Mezi 26. a 31. července se v Krakově setkají pod heslem „Blaze milosrdným, neboť oni dojdou milosrdenství“ mladí poutníci z celého světa. Vyvrcholením Světových dnů mládeže bude slavnostní Mše svatá sloužena papežem Františkem v Brzezích u Krakova.
 
Světové dny mládeže začaly Dny v Diecézích, které se konají po celém Polsku. Poutníci od 20. července jsou hosty polských rodin, s kterými poznávají polskou historii, kulturu a tradice. 26. července se přemístí do Krakova, kde se zúčastní setkání s papežem.

Papež František přijede do Krakova 27. července. Stejný den tam proběhne v katedrále na Wawelu slavnostní pobožnost s účastí Prezidenta Polské republiky Andrzeje Dudy. Den poté bude k příležitosti 1050. výročí křtu Polska papež sloužit mši v klášteře na čenstochovské Jasné Hoře. V pátek 29. července navštíví Osvětim, kde se pomodlí v bývalém německém nacistickém koncentračním a vyhlazovacím táboře Auschwitz-Birkenau. Dále v sobotu 30. července na poutním místě zasvěceném božímu milosrdenství v krakovské části Łagiewniki proběhne Liturgie Smíření, jejích se zúčastní mládež. Večer se papež ubere do obce Brzegi, kde vznikl Campus Misericordiae, ve kterém bude od 19:30 probíhat noční bdění mládeže s účastí papeže. V neděli tam bude papež sloužit „Bohoslužbu poslání“, která ukončí setkání mladých. Stejný den papež vyhlásí čas a místo dalších Světových dnů mládeže.

Papež František prohlásil, že Světové dny mládeže jsou pro něj radostná příležitost „potkat milovaný polský národ“. Setkání s mládeží s celého světa proběhne „ve znamení milosrdenství během jubilejního roku a v duchu vděčné a odevzdané vzpomínky na Jana Pavla II., který byl architektem Světových dnů mládeže a také průvodcem polského národa na jeho nedávné cestě ke svobodě,“ uvedl papež.

Celý článek si přečtěte na: https://www.msz.gov.pl/cs/p/praga_cz_a_cs/news/krakov_sdm